Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Jaki wybrać zawias do szafki narożnej oraz innych szafek? Poznaj rodzaje zawiasów.

Odpowiednio dobrane zawiasy meblowe to inwestycja w bezpieczne i komfortowe korzystanie z mebli. Zawiasy słabej jakości mogą skrzypieć przy ich otwieraniu i zamykaniu, mogą się łamać i ciężko chodzić. Mechanizm powinien być dostosowany tak, by udźwignąć ilość rzeczy, które będą przechowywane w szafce. Zawiasy mogą różnić się również od siebie, w zależności gdzie chcemy go zamontować. Konkretne zawiasy wybieramy tak, by były przystosowane do tego, pod jakim kątem będą się otwierać. W ofertach sklepu możemy znaleźć na przykład zawiasy do drzwi nakładanych lub zawias do szafki narożnej. Poniżej znajdziesz podział zawiasów.

Rodzaje zawiasów ze względu na położenie drzwi

W przypadku, gdy drzwi szafki położone są na zewnątrz korpusu mebla, stosujemy zawiasy, które potocznie nazywane są zerówką. Stosuje się je do drzwi nakładanych. W tej sytuacji po bokach pozostają wolne minimalne przestrzenie niezbędne do prawidłowego otwierania i zamykania się drzwi. Jest to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań. Gdy drzwi szafki położone są pomiędzy ściankami bocznymi korpusu mebla, stosujemy zawias do drzwi wpuszczanych. Widoczna jest wtedy cała przegroda korpusu. Do drzwi bliźniaczych, czyli gdy dwa sąsiadujące skrzydła dzielą ze sobą jeden korpus, stosujemy zawias do drzwi na pół boku. Zawias do szafki narożnej stosujemy do frontu, który mocowany jest do korpusu pod odpowiednim frontem. Potrzebne są wtedy zawiasy kątowe o kątach 35stopni i 45 stopni. Do szafek narożnych typu L z dwoma frontami, można przydają się również zawiasy uzupełniające.

Dodatkowe funkcje zawiasów

Zawiasy mogą różnić się od siebie nie tylko tym, do jakich drzwi będą zastosowane. Aktualnie w meblach można stosować rozwiązanie bez uchwytów. Wtedy należy zakupić zawias odbijający push to open. Często jest to opcja wybierana w nowoczesnych wystrojach wnętrz. Dostępne są również zawiasy z szerokim kątem otwarcia. Takie zawiasy wykorzystuje się na przykład przy projektach szafek z szufladami wewnętrznymi lub systemem cargo. Można wykorzystać ten system również w szafkach narożnych. Wszystkie zawiasy, bez względu na to, do jakich szafek będą stosowane, mogą mieć funkcję cichego, delikatnego domyku. Z takim zawiasem drzwi nie będą trzaskały przy zamykaniu się. To komfortowe i wygodne rozwiązanie, które sprawi, że nie będą irytować nas nieprzyjemne odgłosy trzaskania szafek.

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium