Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Kropka nad „i” - estetyczne wykończenie mebli

Remont i nowe meble to nie wszystko! Ostateczny efekt dają także drobne, ale niezbędne akcesoria, dzięki którym można ukryć nieestetyczne śruby, kotwy, zawiasy, zawieszki oraz miejsca łączeń kolejnych segmentów mebli pod wymiar. Możliwości jest wiele: zaślepki do mebli, listwy i inne elementy maskujące. To one wykańczają meble i sprawiają, że efekt jest naprawdę zachwycający!

Zaślepki do mebli

Funkcjonalność i stabilność mebli gwarantują różnego rodzaju mechanizmy, śruby i wkręty. Są to niezwykle potrzebne i praktyczne elementy, jednak niekoniecznie stanowią ozdobę szafek i półek. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnego rodzaju zaślepek do mebli. Różnią się one przede wszystkim zastosowaniem. Zaślepki do połączeń śrubowych mają najczęściej formę małych, płaskich okręgów z tworzywa sztucznego, w kolorach i deseniach odpowiadających najbardziej popularnym odcieniom mebli. Wystarczy odkleić je od podkładu i zakleić widoczną śrubkę. Wkręty można zakryć elementem z tworzywa, który nie ma kleju, lecz mały element, który wsuwa się w otwór służący do przykręcenia.

Nowoczesne zawieszki do szafek wiszących zapewniają dużą nośność i niezawodność oraz możliwość regulacji w pionie oraz poziomie. Żeby regały, szafki lub panele ścienne dobrze się prezentowały, warto wykończyć zawieszki zaślepkami do mebli. Najlepiej jest zakupić komplet zawierający zawieszkę wraz z dedykowaną zaślepką, wtedy mamy gwarancję idealnego dopasowania i doskonałego wyglądu. Są one także bardzo łatwe w montażu. Wiele nowoczesnych mebli ma metalowe wykończenia. W takim przypadku estetyczne metalowe zaślepki będą wyglądały najlepiej. Im bardziej zbliżone kolorem i fakturą będą kolejne detale, tym lepiej.

Zaślepki meblowe tego typu mają dodatkową zaletę: przy wymianie mebli można pozostawić zawieszkę umocowaną w ścianie, a wymienić wyłącznie zaślepkę tak, by pasowała do nowych szafek. To niezwykle praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie. Uznani producenci akcesoriów meblowych dbają o zapewnienie sporego wyboru, żeby zawsze uzyskać piękne wykończenie.

Listwy maskujące

Meble wykonywane pod wymiar, w tym kuchenne blaty, mają łączenia, które nie tylko bywają nieestetyczne, ale i niepraktyczne – może się w nich gromadzić brud i zanieczyszczenia. Gładkie i ładne wykończenie można uzyskać, sięgając po meblowe listwy wykończeniowe. Pełnią one taką samą funkcję, co zaślepki – w prosty sposób zakrywają połączenia i surowe brzegi szafek, blatów. Montaż nie jest skomplikowany, jednak warto poświęcić trochę czasu i cierpliwości, żeby były umiejscowione równo, co ułatwi także utrzymanie czystości. Należy dobierać kolor i deseń listew w taki sposób, żeby w miarę możliwości nie rzucały się w oczy, były „niewidoczne”.

Listwy przyblatowe służą do maskowania miejsca styku mebli, blatów ze ścianą lub inną, pionową powierzchnią. Pełnią one dokładnie taką samą funkcję, co listwy maskujące połączenia blatów – zapewniają dobry wygląd oraz ułatwiają utrzymanie czystości. Miejsca poniżej szafek można za to zakryć cokołami meblowymi i w ten sposób ukryć nóżki.

Akcesoria meblowe są niezbędne przy wykańczaniu mebli na wymiar. Zaślepki meblowe, listwy i cokoły są tak samo ważne, jak wygląd i funkcjonalność frontów. Warto o tym pamiętać i dokonać wyboru odpowiednich elementów już w trakcie planowania ostatecznego wyglądu pokoju lub kuchni.

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium