Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Zawiasy do szafek

Jak wyregulować zawiasy do szafek?

Drzwiczki zaczynają opadać? Denerwujesz się tym przy każdym otwieraniu? A może pomiędzy drzwiczkami, na środku szafki pojawiła się niepokojąca szpara? Prawdopodobnie zawiasy do szafek zostały źle wyregulowane. Być może regulacja odbywała się, gdy szafki były puste, przez co kiedy zostały załadowane, zmienił się delikatnie kąt korpusu i doszło do opadania drzwiczek. Kolejnymi przyczynami takiego stanu, może być nierówna powierzchnia, na której stoi szafka lub po prostu rozregulowanie wynikające z długiej eksploatacji. Co by nie było przyczyną, problem jest i trzeba go rozwiązać. Już teraz, sprawdź, jak poprawnie wyregulować zawiasy do szafek!

Opadnięte drzwi

W takiej sytuacji musisz zamknąć szafkę i dokładnie zaobserwować, w jakiej pozycji znajdują się drzwiczki w stosunku do korpusu szafki. Najłatwiej zrobić to sprawdzając, jaka jest odległość krawędzi frontu od brzegu szafki. Następnie poluzuj zawiasy do szafki, na których zawieszone są drzwiczki, ustaw je we właściwej pozycji, a potem dokręć. 

Zbyt duża przerwa między frontami

Tutaj konieczna będzie regulacja zawiasów od szafki, poprzez środkową śrubę. Wkręcając i wykręcającą ją, jesteśmy w stanie wybrany koniec frontu przesuwać w lewo i prawo. To w efekcie pozwala na pozbycie się przerwy między frontami. 

Nierówna przerwa i/lub pochylony front 

Tutaj, tak samo jak w drugim przypadku, konieczne będzie wykorzystanie środkowej śruby zawiasów. Wkręcając i wykręcając ją, można wyregulować front. Ważne jest by daną śrubę odkręcić, a tam gdzie drzwi są od siebie dalej, z kolei dokręcić. 

Szpara pomiędzy frontem i korpusem szafki

Tutaj cofnięcie zawiasu powoduje zmniejszenie szpary, natomiast wysunięcie do przodu powiększa ją. Taka regulacja powinna odbywać się na w pełni otwartej szafce. 

Mamy nadzieję, że temat regulacji zawiasów do szafek został wyczerpany. Jeśli jednak w trakcie montażu lub długi czas po nim pojawią się jakieś niepokojące sytuacje, zachęcamy do kontaktu. Z chęcią udzielimy pomocy i odpowiemy na wszystkie pytania. 

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium